Blancpain’in Yeni Bathyscaphe Tam Takvimli Ay Evresi Saati, Replicas Izle

Blancpain, markanın patentli teknolojisi ve zarif tasarımıyla (siyah seramik bilezik ve estetik bir kara fırtına gibi yüksek kaliteli metal dokuya sahip seramik kasa) donatılmış yeni Bathyscaphe tam takvimli ay evresi saatini gururla piyasaya sürüyor. Yeni Bathyscaphe tam takvimli ay evresi saati, canlı güneş ışını desenli, degrade parlak mavi kadranla eşleştirilerek güven ve sportif tarzı ortaya koyuyor. Yeni Bathyscaphe tam takvimli ay evresi saatinde, ister seramik bilezik, ister NATO kayış, ister kanvas kayış olsun, hepsi saate güçlü, parlak renkler ve dinç bir canlılık katan çeşitli bilezik veya kayışlar arasından seçim yapabilirsiniz. Elli Fathoms Bathyscaphe ailesi. Replicas izle.

1953’ün başlarında, modern mekanik dalış saatlerinin atası olan Blancpain Fifty Fathoms resmi olarak üretime alındı ​​ve piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren profesyonel dalgıçlar tarafından benimsendi ve gerçekten özel bir dalış ekipmanı haline geldi. 1956 yılında klasik Fifty Fathoms saatinin modern kentsel versiyonu olan Bathyscaphe saat ailesi piyasaya sürüldü. Klasik Fifty Fathoms’tan farklı olarak Bathyscaphe ailesi daha küçük kadran çapıyla donatılmış, günlük kullanım için tasarlanmış ve deniz tabanını keşfetmek için profesyonel işlevselliğe sahip. Bugün Bathyscaphe ürün ailesi, büyüleyici renkleri seramik malzemelerle birleştirerek yaratıcı özünü öne çıkaran daha dinamik bir saatin habercisi oldu.

Yeni tam takvimli ay evresi saatinin kadranı, siyah seramik unsurlarla kontrast oluşturan zarif mavi tonlarla süslenmiştir. Hassas renk gradyanı ve güneş ışınlı desen cilalama işlemi, kadranı canlılıkla dolu hale getiriyor, ışık ve gölge değişimleri arasında parlak bir parlaklıkla akıyor, parlak kişiliği tam olarak gösteriyor, görsel derinliği artırıyor ve saate göz kamaştırıcı bir parlaklık katıyor. Bu saat, üst düzey saat yapımcılığının olağanüstü cilalama işleminin daha fazla detaylandırılmasının altındaki göz kamaştırıcı ışığı yansıtan, parlak renkli kadran ile siyah seramik kasa ve bilezik arasındaki çarpıcı kontrastla güçlendirilen, kullanıcının kendine özgü kişiliğini vurgulayabilir.

En son seramik teknolojisinin kullanılması Bathyscaphe saat ailesini yeni bir boyuta ve yüksekliğe taşıdı. Benzersiz özellikleriyle seramik, şehirden ilham alan bu saat ailesi için ideal malzeme ve bu kez ilk kez yüksek teknoloji ürünü bir seramik bilezikle sunuluyor.

Dayanıklı, çizilmeye son derece dayanıklı ve hipoalerjenik seramik, paslanmaz çelikten neredeyse beş kat daha sert olmasına rağmen %25 daha hafiftir. Kuşkusuz üstünlüğüne rağmen, Haute Horlogerie aşamasında seramik işlemenin ileri aşamaları, özellikle de ince finisaj oldukça karmaşıktır. 1400°C’yi aşan sıcaklıklarda pişirildiğinde hacimde %25 oranında azalma ve elmas aletlerle çalışma ihtiyacı dikkate alındığında, saten fırçalama işlemi de saat ustasının detaylara titizlikle dikkat etmesi gereken çok hassas bir işlemdir. İster bir bağlantı, ister bir toka, ister bir kasa olsun, farklı uzmanlar her bir bileşenin yüzeyini bağımsız olarak parlatıyor.

Üst düzey saat yapımı bileziklerinin üretim standartları katıdır ve bağlantıların, ne güzelliği garanti edecek kadar gevşek, ne de pratikliği artıracak kadar sıkı olmayacak şekilde hassas bir şekilde ayarlanması gerekir. Hata genellikle minimum düzeydedir. Bu nedenle, her bir bağlantının mükemmel şekilde oturduğundan emin olmak için dikkatlice ölçülmeli ve kontrol edilmelidir. Bu bilezik, her bir bağlantıyı sıkı bir şekilde kilitlemek için kam şeklindeki pimleri kullanan, olağanüstü dayanıklılık ve mükemmel konforu birleştiren markanın patentli bağlantı montaj sistemini kullanıyor. Siyah, yalnızca ilk kez siyah seramik kasa kullanan yeni tam takvimli ay evresi saatini (43,6 mm çap, su geçirmez derinlik 300 metre) tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda Bathyscaphe’in üç ibreli saati ve geri dönüş kronografıyla da mükemmel uyum sağlıyor. seramik kasa.

Yeni Bathyscaphe Full Calendar Moon Phase saati 6654.P4 mekanizmaya sahip. Tek yöne dönen çerçeve gibi ikonik tasarımdan Fifty Fathoms dalış saatinin benzersiz mirasını ve ay evresi göstergesi karmaşık işlevi ve antimanyetik silikon denge yayı gibi Blancpain’in benzersiz gelişmiş saat yapımcılığı unsurlarını gösterir.

1952 yılında, o zamanlar Blancpain’in eş CEO’su olan Jean-Jacques Fiechter, kişisel bir dalış kazası yaşadı ve bu, dalış süresini güvenli bir şekilde ölçmenin gerekliliğini fark etmesini sağladı. Yenilikçi çözümü, Fifty Fathoms saatine takılan, resmi olarak üretime alınan ve 1953’ün başlarında satışa sunulan, özellikle dalış için tasarlanmış, kilitlenebilir ve kademeli bir döner çerçeveydi.

Daha fazla güvenlik sağlamak için günümüzün Fifty Fathom’ları yalnızca saat yönünün tersine dönen tek yönlü dönen bir çerçeveyle donatılmıştır; Orijinal Fifty Fathoms’tan ilham alan Bathyscaphe’de de bu tür bir çerçeve bulunuyor ancak kavisli safir cam yerine seramik bir iç halka bulunuyor. Yeni Bathyscaphe Dolunay Ay Evresi de bir istisna değil: Siyah seramik çerçeve, kadranın rengiyle uyumlu, derin ve göz alıcı siyah seramik iç halkayla donatılmıştır. İç halka da göz alıcı güneş ışınlarına sahip mavi degrade kadranı vurgulayan kontrast gri Liquidmetal ile dekore edilmiştir. Bu kentsel çerçeve çizilmeye son derece dayanıklıdır ve döndürüldüğünde net bir “tık” sesi çıkarır.

Blancpain’in ikonik ay evresi göstergesi komplikasyonu, 6654.P4 mekanizmasıyla donatılmış bu yeni saatte de merkezi bir konuma sahip. 1983 yılında “kuvars fırtınası”nın ardından Blancpain, mekanik saatlerin olağanüstü işçiliğini gösteren ve kuvars saatlerin hiçbir zaman karmaşık mekanik saatlerin yerini alamayacağını kanıtlayan ay evresi görüntüleme işlevini yeniden tanıttı. Ay evresi görüntüleme fonksiyonu böylece mekanik saatçiliğin yeniden doğuşunun sembolü haline geldi. Yeni saat, anında fark edilen Blancpain ay evresi fonksiyonuna ek olarak mükemmel performansa sahip 6654.P4 mekanizmayla da donatılmıştır. Çift namlulu tasarımı sayesinde 72 saatlik güç rezervinin yanı sıra, kullanıcının takvim ekranını mekanizmaya zarar vermeden istediği zaman ayarlamasına olanak tanıyan güvenlik ayar koruma cihazıyla da donatılmıştır. Ayrıca ileri saatçilik geleneğini de sürdüren saat ustaları, safir camın arka kısmından görülebilen mekanizmayı özenle dekore etmek için pah kırma, balık pulu ve salyangoz dokuları gibi çeşitli cilalama teknikleri kullanıyor. Saatin ayrıca mekanizmayı manyetik alanlardan kaynaklanan parazitlerden korumak için antimanyetik bir silikon denge yayı kullandığını da belirtmekte fayda var.

  1. yüzyılın başında silikon malzemelerin ortaya çıkışı, saatçilik sektöründe çığır açan değişiklikleri beraberinde getirdi ve zaman ölçümü alanında önemli ilerlemeler kaydedildi. Silikonun birçok avantajı vardır. Esnektir, sağlamdır, hafiftir ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır ancak kolayca deforme olmaz. Antimanyetik özellikleri onu diğer malzemelerden öne çıkarıyor. AntimanyetikAntimanyetik özellikler saat yapımında yaygındır çünkü saatin doğruluğunu etkili bir şekilde sağlarlar.

1950’li yılların saatlerinde denge çarkı mıknatıslanabilen metal bir denge yayı ile donatılmıştı, bu nedenle mekanizmayı manyetik alanlardan korumak için yumuşak demirden yapılmış antimanyetik bir metal kapak eklendi. Modern Fifty Fathoms saati tamamen farklıdır. Antimanyetik silikon denge yayı, safir camın arka kısmının benzersiz mekanizma yapısını göstermesini sağlar. Bu yeni malzeme sayesinde yeni Bathyscaphe Complete Calendar Moon Phase saati, mekanizmanın yüksek kaliteli cilalama sürecini kendinden emin bir şekilde sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda saatin mükemmel zamanlama performansını da mükemmel bir şekilde sunuyor.

Blancpain’in DNA’sının hayati bir parçası olan takvim işlevli saatler, markanın karmaşık işlevlerdeki uzmanlığını tam olarak ortaya koyuyor. 1980’lerin başında Blancpain’in takvim ekranı işlevi, eksiksiz bir takvim saati olarak güçlü bir geri dönüş yaptı ve daha sonraki takvim ekranı modellerinin temelini attı. İster haftalık takvim, ister basit bir tarih ekranı, yıllık takvim veya kalıcı takvim olsun, Blancpain’in Villeret Classic V Serisi Equation of Time saati ile takvim saatleri yaratma becerisi zirveye ulaşıyor. Oldukça karmaşık iki saat olan Villeret Classic V Serisi Çin Takvimi saati Blancpain, dünya çapında iki dönüm noktası inovasyon ödülüne layık görüldü. Blancpain’in esnek ve değiştirilebilir takvim mekanizmaları uygulaması, markayı saat endüstrisinde bir “takvim ustası” haline getirdi ve yeni Deep Submersible Tam Takvimli Ay Evresi saati de şüphesiz bu yenilikçi geleneğe uygun.