Carrera Serisi Date Plazma Pioneer Elmas Replika Saat

İsviçreli saat yapımcılığının öncü markası TAG Heuer, sarı pırlantalı Carrera serisi (Carrera) tarih tipi Plazma öncü elmas saat setini piyasaya sürdü. Bu çığır açan saat, laboratuvarda yetiştirilen 4,8 karatlık elmaslarla donatılmıştır. 1,4 karatlık çarpıcı sarı Diamant d’Avant-Garde elması da dahil.

Bu, saat üreticisi tarafından laboratuvarda yetiştirilen ikinci renkli elmastır ve TAG Heuer, yenilikçiliği yüksek bir hızla sürdürmeye devam etmektedir. Yeni saatin öncüsü olan pembe pırlantalı TAG Heuer Carrera Serisi Date Plasma Pioneer Diamond Watch seti, 2023 “Watches and Wonders” Cenevre Haute Horlogerie Show’da (Watches and Wonders) büyük ilgi gördü. Pioneer Diamond Saat Koleksiyonuna sarı pırlantaların eklenmesi, TAG Heuer’in yeniliğe olan bağlılığını gösteriyor ve TAG Heuer’in saatlerine çeşitlilik ve renk katıyor.

Bu öncü çalışmanın temelinde, laboratuvarda yetiştirilen elmasların büyüme sürecini daha rafine ve hassas hale getiren TAG Heuer’in devrim niteliğindeki Plazma teknolojisi yer alıyor. Toplam ağırlığı 4,8 karat olan zarif elmaslar, markanın bu muhteşem teknolojideki ustalığını ve TAG Heuer’in yaratıcı sınırları aşma ve sürekli olarak yenilikçi tasarımlar yaratma yeteneğini tam olarak gösteriyor.

Elmaslar düzenli olarak düzenlenmiş karbon atomlarından oluşur. Kusursuz bir elmas renksizdir ve karbon atomu dizilişinde çoğunlukla neredeyse hiç kusur yoktur. Renkli pırlanta elde etmek için bu mükemmel düzenin kontrollü bir şekilde bozulması gerekir.

Bu kasıtlı imha, farklı elementlerin atomlarının eklenmesini veya belirli karbon atomlarının yokluğu gibi benzersiz özelliklerin getirilmesini içerebilir. TAG Heuer’de Plazma teknolojisi olarak bilinen bu Kimyasal Buhar Biriktirme işlemi, elmasın büyüme aşamasında bu değişiklikleri tetiklemek için eşsiz bir fırsat sağlar. Bu son teknoloji yaklaşımın benzersiz yanı, bu kontrollü bozukluğun tamamen kontrollü bir ortamda gerçekleştirilebilmesi ve bunun sonucunda laboratuvarda yetiştirilen yüksek kaliteli elmasların elde edilebilmesidir.

En önemlisi, Plazma teknolojisi, elmas boyunca eşit renk ve tüm elmas yapısının homojenliğini sağlar. Bu karmaşık süreçte uzmanlaşmak ve seri üretimde belirli renkleri tutarlı bir şekilde yeniden üretmek için teknik uzmanlık şarttır.

Sarı pırlantalı yeni TAG Heuer Carrera Serisi Date Plazma Pioneer Diamond Saat seti, 36 mm’lik beyaz altından yapılmış bir kasa kullanıyor. İkonik elmas tacı, mücevher kesme teknolojisinin bir mucizesi olan, laboratuvarda yetiştirilen 1,3 karat ağırlığındaki sarı elmastan yapılmıştır.

Saatte aynı zamanda çok kristalli elmas kadranı zarif bir şekilde süsleyen kalkan şeklindeki Pioneer Diamond da bulunuyor. Bu çığır açan kadran, birçok elmas kristalinin bir araya getirilmesi ve tek bir elmas varlığı yaratılmasıyla elde ediliyor. Çarpıcı yansımalar ve ışık efektleri yaratın. Bu, daha önceki TAG Heuer Carrera serisi Plazma Pioneer Diamond Saatlerinde de kullanılmış olan Plazma teknolojisinin birçok yenilikçi uygulamasından sadece bir tanesidir. Bu 2,9 karatlık çok kristalli kadran, 12 beyaz altın saat işaretiyle süslenmiştir ve 0,5 karatlık beyaz baget kesim, laboratuvarda yetiştirilen pırlantalarla donatılmıştır. Akrep ve yelkovan oyuklaştırılmıştır ve İsviçreli öncü replika saat yapımcılığı markası, Carrera serisi kadran logosunun hemen altına, öğle saatlerinde ikonik, kalkan kesimli, laboratuarda yetiştirilen sarı bir elmas yerleştirmiştir.

Saatle donatılmış TAG Heuer Calibre 7 otomatik kurmalı mekanizma, safir kasa arkasından görülebilmektedir.

TAG Heuer, LVMH Watch Week’te lüks saatlerdeki yenilikçi gücünü bir kez daha gösterdi ve karmaşıklığın, gelişmişliğin ve moda stilinin sınırlarını yeniden tanımlamaya devam etti. Bir TAG Heuer saatinin her “tik”i, saat tutkunlarını olağanüstü kreasyonları benimsemeye ve laboratuvarda yetiştirilen elmaslarda yeni bir standart belirlemeye çağırır.