Siyah Kravat Koleksiyonu Saat Zamansız Cazibe, Ucuz Saat Modelleri

Piaget Black Tie saat, sanat ustası Andy Warhol’un sevdiği bir saat şaheseridir. Zamanın ötesine geçen stili zarif ve pürüzsüz çizgilerle yorumluyor ve bugün hala cazibesini yayıyor. Bu efsanevi şaheser, çağdaş saat yapımcılığının ruhuna bağlı kalıyor ve bir dizi klasik ve klasik saat üreterek yenilik yapmaya ve gelişmeye devam ediyor. Her lansmanın, seçici saat koleksiyoncularının ilgisini çeken benzersiz, gizemli bir çekiciliği var. Tarihinin izini süren, 1972 yılında piyasaya çıkan ilk Black Tie serisi saat, büyük boyutlu kadranı ve ikonik yuvarlak kalıp oyma dekorasyonuyla saat endüstrisinin kalıbını dönüştürmede avangard tavrını şimdiden göstermişti.

Ustanın el yazısı, bir sırdaşla karşılaşma.

Black Tie saatler 1977 yılına kadar beyaz altın ve sarı altın olmak üzere sınırlı sayıda üretildi. Kont Piaget’nin bu başyapıtı, o dönemde sanat yeniliğinin öncüsü olan Andy Warhol’un hemen dikkatini çekti.

1973 yılında Andy Warhol, New York’ta ilk görüşte aşık olduğu siyah kravatlı bir altın saat satın aldı. Saatin, Beta 21 kuvars hareketi ile desteklenen elektroliz kaplamalı antrasit kadranı var. Bu şaheser, önceki 6 Piaget saatiyle birlikte, sanat ustası tarafından özel bir koleksiyon olarak kabul edildi. Bu yedi saatten dördü artık Piaget koleksiyonuna dahil edildi ve Black Tie saat, Andy Warhol ile uzun yıllar sürecek kopmaz bir bağ kurdu. Ucuz saat modelleri.

1979 yılında Piaget ailesinin dördüncü nesli olan Bay Yves Piaget ve Usta Andy Warhol, Piaget’in üst düzey saatlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki özel temsilcisi Gerry Grinberg tarafından tanıtıldı. Andy Warhol hemen Piaget Topluluğu’nun resmi üyesi oldu ve Yves Count’un yakın arkadaşı oldu. İkili, markanın New York’ta ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Palm Beach’te düzenlediği çeşitli etkinliklere katıldı ve ayrıca New York’taki 54 Club ve Paris’teki Chez Régine Club’da birlikte birçok heyecanlı vakit geçirdi. 1983 yılında Bay Yves Count, Andy Warhol tarafından 1969 yılında kurduğu ünlü “Interview” dergisinde öne çıkan isim olarak davet edildi ve genç sanatçı ve galerici Robert Lee Morris’i kabul etti. (Robert Lee Morris’le röportaj).

Şık çekicilik

2014 yılında Black Tie saat, Extremely Piaget’in üst düzey mücevher serisinde göz alıcı bir geri dönüş yaptı ve saat endüstrisinde benzersiz hale geldi.

Black Tie Collection Watch, kurulduğu günden bu yana saat koleksiyoncuları arasında oldukça popüler olan malakit kadranlı beyaz altın kasa ve koyu siyah kadranlı pembe altın kasa olmak üzere iki tasarımı piyasaya sürdü. Resimdeki saat, pembe altın kasa ve malakit kadranın zarif bir kombinasyonunu sunuyor.

Black Tie koleksiyoncu saati 45 mm kasayla tasarlanmış ve markanın ikonik dekoratif değerli taşlarıyla süslenmiştir. İlk piyasaya sürüldüğünde nadir saatlere meraklı koleksiyonerler arasında yoğun ilgi uyandırdı. 2023 “Saatler ve Mucizeler” Haute Horlogerie Sergisi’nde Piaget’in standının Society Bar alanında, özel koleksiyondan ısmarlama on benzersiz saat sergilendi ve bu saatin olağanüstü çekiciliği ortaya çıktı. Tasarım ilhamı Ann Dee Warhol’un Piaget saat koleksiyonundan geliyor. Kadran, zengin ve parlak turkuaz, muhteşem ve büyüleyici jasper, koyu kırmızı ve berrak akik ve göz alıcı elektrik mavisi lapis lazuli ile süslenmiştir. Bunlar, mücevher uzmanlarının değerli saatleri süslemek için dikkatle aradığı, tamamen doğal mücevherlerdir.