Yaratıcılık Efsanesi Serisi Opus 14 Replicas Izle

Harry Winston’ın efsanevi Opus serisinin görkemli tarihini sürdüren yeni Opus 14 saat, tasarım ilhamını 1950’lerin klasik imajı olan müzik kutusundan alıyor.

Efsanevi Opus serisi, 2001 yılında başlayan hümanist bir yolculuktur. Bu seri, inovasyon yasalarını ve zamanı okuma biçimini alt üst eden yeni saatler yaratmak için birçok önde gelen bağımsız saat üreticisiyle işbirliği yapar. Harry Winston olağanüstü saat başyapıtlarını tutkulu koleksiyoncularla paylaşmak istiyor.

2015 yılında Harry Winston bu saatçilik efsanesinin on dördüncü bölümünü yazdı. Marka, ileriye dönük iki saat ustası Franck Orny ve Johnny Girardin ile iş birliği yapıyor ve onların dehası ve kaprisleriyle saatçilik sanatının sonsuz olanaklarını genişletmeye devam ediyor. Sıfırdan başladık ve bu orijinal yeni saati tasarladık: Opus 14.

Efsanevi yaratıcılık serisindeki Opus 14 saat, zarif ve yenilikçi mekanik mekanizmaları heyecan verici ve benzersiz bir tasarımla birleştiriyor. Bu yeni ürünün tasarımı ve karmaşık otomatik mekanizması müzik kutusundan alınmış ve müzik kutusunun mekanik mekanizması minyatürleştirilmiştir. Her ayrıntı Opus 14 saatinin ruhunu yansıtıyor:
Saat 9 konumundaki zarif yerel saat göstergesi
Her kadranın kenarlarında vinil plak dokusu gibi dekoratif detaylar
Üzerinde “14” rakamının yer aldığı iki renkli rozet.
Kırmızı gerileme dakikaları
Kavisli kadranlar, benzersiz mavi saat işaretleri vb. Bu unsurlar rock and roll döneminin anılarını, nostaljik Amerikan arabalı restoranlarının ikonik estetik tasarımını ve efsanevi Route 66 planını hatırlatıyor. Bu ruh, tasarımı da müzik kutusundan ilham alan kasanın şekline de yansıyor.

Harry Winston benzeri görülmemiş minyatür müzik kutusu mekanizmasının patentini aldı. Bu mekanizmanın işlev kitaplığında her biri bir işlev ekranına sahip dört ekran paneli bulunur: yerel saat, GMT, tarih ve Hollywood Walk of Fame’deki yıldız işareti gibi Bay Harry Winston tarafından imzalanmış beş köşeli bir yıldız. Replicas izle.

Ayarlanması gereken ekran panelini seçmek için saat kasasının sol tarafındaki saat 9 konumundaki seçim düğmesini etkinleştirin. Bu eylem, kitaplığın tamamını yukarı veya aşağı hareket ettirerek ekranın seçilen diskini serbest bırakır. Saat 4 konumundaki düğmeye ilk kez basıldığında, bir kol seçilen ekran diskini çıkarıp fonksiyon okuma alanına yerleştiriyor. Yerel saat (ya da yerel saat) ekranı her zaman saat 9 konumunda yer alırken, GMT, tarih ya da beş köşeli yıldız ekranı seçime göre bu alanda görüntüleniyor. Ekran paneli yerine yerleştirildikten sonra düğmeye tekrar basıldığında kol yeniden etkinleştirilecek ve ekran paneli işlevsel kitaplığa geri yerleştirilecektir.

Bu mekanizma, efsanevi Opus serisinin genlerini takip ediyor ve Harry Winston’a özgü benzersiz bir mekanizma. Gelişmişliği iki bağımsız güç rezervinde yatmaktadır. Bir grup, 68 saate kadar güç rezerviyle zamanı gösteriyor; diğer grup ise hareketli cihaza güç sağlayarak ekran panelinin beş defaya kadar ileri geri dönebilmesini sağlar. Güç rezervi cihazları ayrıdır ve bağımsız olarak çalışır, ancak yalnızca tam sarma mekanizması güçlerini yenileyebilir. Ayrıca öğle saatlerinde ara düğme aracılığıyla tarih ve GMT düzeltilebilir.

Ingenuity Legend Serisi Opus 14 saat 1066 parçadan oluşmakta olup adedi 50 adet ile sınırlıdır. Opus’un efsanevi saat serisine bir başyapıt daha ekliyor.