ZENITH PILOT Pilot Serisi Replikalar Izle

ZENITH, 19. yüzyılın sonlarından bu yana havacılıkta faaliyet göstermektedir. Uçak aletleri ve uçuş saatlerinin öncü üreticisi olarak, doğru, güvenilir, dayanıklı, net ve okunması kolay hassas aletleri, havacılık endüstrisinin giderek artan müreffeh gelişimine eşlik etmiştir. Zenith saat fabrikasının en eski serisi olan PILOT pilot serisi saatler, 20. yüzyılın başlarından bu yana aralarında Louis Blériot’nun da bulunduğu cesur havacılık öncüleriyle yan yana çalışarak sürekli olarak gökyüzünde uçmanın peşinde koşuyor. Yüce rüya, kendine meydan okuma ve bilinmeyeni ve sınırları amansızca keşfetme cesaretini gösterir. PILOT pilot serisi saatler yenilikçi olup, tarihi mirası miras alırken modern atmosferle dengelenmektedir. Cenevre’deki 2023 “Saatler ve Mucizeler” Haute Horlogerie Sergisi’nde tarihi izleri özümseyen ve modern estetikle yenilikler getiren yeni bir saat serisi sunacaklar. Birçok PILOT pilot serisi saat, geçmişi ve 2023’teki yeni başyapıtları miras almıştır. Hepsi Zenith’in “Yıldızınıza Ulaşma Zamanı” (yıldızlarla hayal kurun, gerçekle yürüyün) marka ruhunu taşır ve aynı zamanda insan havacılığının ve hakikatin sembolüdür. Lishi’nin ortak gelişim sürecinin özeti. Replikalar izle.

Binlerce mil uçarak doğru ve güvenilir

25 Temmuz 1909’da Louis Blériot, Bleriot XI’i Manş Denizi üzerinden 37 dakika süren 40 kilometrelik bir yolculukla geçti. Leo gerçek bir “Sınırları Aşmanın Kralı” oldu ve taktığı Zenith saatiyle insanlık havacılık tarihindeki ilk sıçramaya tanık oldu. Çok sayıda pilot saati arasında Blériot, Fransız havacılık endüstrisinde de yaygın olarak kullanılan Zenith Type 20 uçak saatini övdü. Saatin küçük saniye ibresi, büyük parlak ibreleri ve saat 6 konumundaki zaman skalasının okunması kolaydır. Saatin tepesinin tasarımı, eldiven takarken bile çalışmayı kolaylaştırır. Bu saat, havada güvenilirlik ve doğruluk sağlamak için bimetalik denge çarkı, antimanyetik otomatik dengeleyici denge yayı ve İsviçre çatal eşapmanıyla donatılmıştır.

Önceki modellerin ikonik tasarım öğelerini koruyan PILOT pilot serisi Type 20 uçak saati, 250 parçayla sınırlı olarak öncülere saygı duruşunda bulunmak amacıyla 2012 yılında piyasaya sürüldü. Saatin çentikli tepesi eski pilot saatlerinin tepesini anımsatıyor, 57,5 mm. Çaplı saat kasası, 5011K manuel kurmalı mekanik mekanizmanın ağırlığını dengelemek için titanyumdan yapılmıştır. El dikişli ve haddelenmiş deri kayışı, siyah kadran stiliyle uyumlu olup, kahramanca görünümü ortaya koyuyor. Saat 9 konumundaki küçük saniye ibresi ve saat 3 konumundaki güç rezervi ekranı mükemmel bir görsel denge sağlıyor. İlk pilot saatlerinin konseptini ve işlevini yoğunlaştırıyor ve binlerce kilometre uçmanın estetik tarzını akıllıca yorumluyor.

Ciddi ve klasik, dengeli ve zarif

ZENITH PILOT Big Date Special saati, 1960’lı yıllardan 1980’li yıllara kadar üretilen kronograf saatlerle aynı çizgide olup, fonksiyonel ekrana odaklanmaktadır. 42 mm paslanmaz çelik kasa, cilalı ve saten yüzeyler arasında geçiş yaparak klasik ve zarif bir tarz sunuyor. Siyah mat kadran, okumayı kolaylaştırmak ve mükemmel görsel denge sağlamak için beş kez kumlanmıştır. Küçük saniye ibresi saat 9 konumunda, 30 dakika gösterge kadranı ise saat 3 konumunda yer alıyor. Her ikisi de çok modern bir tasarım ustalığı olan mükemmel bir simetri oluşturmak için maviye boyanmıştır. Parlak boyayla kaplanmış siyah rutenyum kaplama ibreler zarafeti ve zarafeti yansıtıyor. Zarif ve sportif kadran, Arap rakamlarının sade tarzını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Bu zarif ve ciddi tasarım, saate bir saygı duruşu olarak 1960 yılında piyasaya sürülen Zenith manuel kurmalı saati anımsatıyor.

Oldukça tarihi olan 1960 yapımı elle kurmalı kronograf saat, 146 DP mekanizmaya sahiptir. Toplam 2.500 adet üretildi. Anlaşılır, okunması kolay ve tamamen ergonomik olduğundan zaman geçtikçe koleksiyonerlerin favorisi haline geldi. Bir polisiye klasiği. Siyah kadranı, parlak dijital zaman ölçekleri ve ibreleriyle keskin bir kontrast oluşturuyor. Kasa çapı 45 mm olup, retro ve modern bir tarz sergileyen 60 dakika skalalı döner çerçeveyle donatılmıştır.

Akıllı renkler, öncü zamanlama

Mavi gökyüzünde yolculuk yapan, dünyaya bakan ve farklı zaman dilimlerinde macera dolu yolculuklar yapan ZENITH PILOT serisi çift zaman dilimli sorunlu saat, gökyüzünde seyahat etme hayalini bilekteki küçük bir alana yoğunlaştırıyor. Saat 3 konumundaki 30 dakikalık gösterge kadranı geniş bir takvim penceresiyle donatılmıştır ve merkezi rattrapante iğnesi, parlak malzemeyle kaplanmış bir okla süslenmiştir. Akrep ve yelkovanın tasarımı 21. yüzyılın spor tarzını tam olarak yansıtıyor. Biri zamanlama, diğeri alarm fonksiyonu için olmak üzere iki varil vardır. Düğme ve kurma kolu sırasıyla saat 8 konumunda kullanılabiliyor. Alarmları başlatın ve ayarlayın.

PILOT Pilot Serisi Doublematic çift zaman dilimli saat gibi, çerçeve üzerinde ikincil bir renk bulunan El Primero Rainbow Flyback saat, benzersiz gökkuşağı halkalı kronograf kadranı, çerçeve üzerinde renk geçişli ikinci el skala ekranı ve parlak turuncu rengiyle öne çıkıyor. kaplamalı merkez. Saniye ibresi ve yelkovan tasarımı, kronograf fonksiyonunun kullanışlılığını parlak ve göz alıcı bir görünüme taşıyor. Aynı zamanda sonraki yeni PILOT pilot serisi büyük takvimli geri dönüşlü saat paslanmaz çelik modelinin saat tasarımının da kaynağı haline geldi.

Gökyüzünde dolaşırken özgürlük senindir.

ZENITH kendini aşmak için ilerlemeyi asla bırakmadı. Önceki nesil saatlerin cesur tasarımı ve öncü teknolojisinde edinilen deneyimin ardından yeni ZENITH PILOT pilot serisi saatler, modern yenilikçi unsurları bir araya getirerek 2023’te yeni bir sayfa açıyor. Gökyüzünde ve bulutlarda süzülen bu saat, pilotların korkusuz ruhunu mükemmel bir şekilde miras alıyor bilinmeyeni keşfetmeye cesaret eden. PILOT pilot serisi büyük takvimli geri dönüş saati, özlü ve güçlü modern estetik konseptlerini birleştiriyor. Seramik ve paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı malzemeden üretilmiş olup, hem pratik işlevlere hem de göz kamaştırıcı bir görünüme sahiptir. Paslanmaz çelik model, renkli dakika sayacı tasarımları ve parlak turuncu merkezi saniye ve dakika ibreleriyle dönüşümlü olarak sunulmaktadır. Bu klasik tasarım öğeleri, 1997 yılında piyasaya sürülen El Primero Rainbow Flyback saatinde anında fark ediliyor. Tasarım, gelenek ve modernliği yakından birbirine bağlıyor ve aynı zamanda tarihi mirası yeni bir görünümle canlandırıyor.

Yeni ZENITH PILOT pilot serisi saat, sade siyah-beyaz tasarımı benimsiyor. Arap rakamları ve parlak beyaz zaman ölçekleri, siyah opal oluklu kadranla keskin bir kontrast oluşturduğundan daha modern bir yazı tipi seçiyor. Kadran üzerinde yer alan “Pilot” yazısı, Zenith ile mavi gökyüzü arasındaki 1888’den bu yana kopmaz bağın öyküsünü anlatıyor. Aynı zamanda Zenith’in, saatlerin kadranında ürün tasarlama ve sergileme hakkına sahip ilk ve tek firma olduğunu da kanıtlıyor: Bu teknik havacılık terimini kullanan markalar. Yeni ZENITH PILOT saat serisi, PILOT pilot saatlerinin ikonik özelliklerini ve 1900’lerin başlarından kalma uçuş aletlerini birleştiriyor. Ayrıca yeni nesil pilotlara hitap edecek şekilde bu saat serisine yenilikçi, benzersiz fonksiyonlar ve estetik tasarımlar da katıyor. Önceki nesil saatlerin geçmişini miras alan Spirit, havacılık öncülerine gökyüzünde dolaşırken eşlik etti ve aynı zamanda bir sonraki heyecan verici maceranın başlangıcını da işaret etti.